Keress receptre vagy hozzávalóra
Recept feltöltés

Hozzászólás előzmény

Korábbi Hozzászólás

szofi42 13 évvel ezelőtt
Hello Ildikó, Én ugyan nem vagyok allergiás, de 6 hete szigorú kandida diétán vagyok, úgyhogy tudom milyen az órákat eltölteni az élelmiszer boltban, és egyesével átnézni minden étel összetevőit, nehogy olyan legyen benne, amit nem ehetek. És lényegében semmit nem ehetek, úgyhogy marad az estenkénti főzőcske - zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák, és legfeljebb sovány csirke v. pulyka... Hát mit ne mondjak nem könnyű. Bár azóta teljesen rákattantam a főzésre. Kár, hogy itt nem lehet spéci diéta szerint feltölteni receptet, lenne már egy tucat :) Ildikó, áruld el légyszi, hogy kell csirkéből kolbászt csinálni? Zsófi

Válasz

Nehézbombázó 13 évvel ezelőtt
Szia Zsófi!:) Szerintem is, nyugodtan másold be a receptjeidet ide. Sokan küzdenek különféle allergiákkal, biztosan örülnének neki. Nekem szerencsére (egyelőre) nincs ilyen problémám!]: Kivédeni a tartósítószereket teljes mértékben nem tudjuk, sajnos. Mert a bio sem biztos, hogy bio. Riporter megkérdezte a piacon \"bioélelmiszert\" árusítóktól, hogy megengednék-e, hogy bevizsgálják a termékeiket, 10-ből 9 nemet mondott! Amit legalább tehetünk, hogy nem használunk félkész vagy készételeket, vagy csak nagyon keveset. És a gyerekeket szintén minél kevesebb vacakkal etetjük, pl. nem adunk nekik színes cukros vizet, csipszeket, stb. Tudom, nem könnyű ebben a világban, amikor pl. tegnap a közértben a nagymama azt mondta a kb. kétéves nyűgös unokájának: ha rossz leszel, nem kapsz csipszet! :*Teri

Magazin