Keress receptre vagy hozzávalóra

Részletes kereső

Az 5 legveszélyesebb diéta, ami hosszútávon meg is betegíthet!

A tartós és hatékony fogyáshoz elengedhetetlen a megfelelő mozgás és étrend, ám nem mindegyik speciális étrend segít abban, hogy megszabaduljunk a plusz kilóktól. Táplálkozási szakemberek elárulták, hogy melyek azok az étrendek, amiket nem kifejezetten ajánlanak fogyókúrás célra, mert hosszútávon akár még veszélyesek is lehetnek.
Ketogén diéta

Megnöveli a zsírfogyasztást, de nagymértékben csökkenti a szénhidrátbevitelt, ezáltal arra készteti a szervezetet, hogy energiaigényét a zsírokból lássa el. A napi kalória bevitel nagyjából 60-80% zsírból, fehérjéből, és kevesebb mint 10% szénhidrátból tevődik össze. Mivel szinte egyáltalán nincs szénhidrát, a test a zsírraktárak felhasználásával nyeri az energiát, ezt nevezzük ketózisnak.

Tehát a szénhidráttartalmú ételek tiltólistára kerülnek, a hangsúly a zsíros húsos ételeken van. Tény, hogy gyorsan lehet vele fogyni, de maximum 2-3 hónapig alkalmazható és a normál étrendre való visszatéréskor általában a kilók is gyorsan visszajönnek. Ráadásul a zsírban gazdag táplálkozásnak komoly mellékhatásai is lehetnek, emésztési zavarok, vesekő. Rossz hatással van a szívre és az érrendszerre is. A hírtelen súlyingadozás pedig az egész szervezetet megviseli.

SEMMI SZÉNHIDRÁT ÉS SOK ZSÍR – HOGY MŰKÖDIK A KETOGÉN DIÉTA? >>>

 

Paleo diéta

Paleo étrend csak olyan élelmiszerekből áll, amelyek a paleolitikum idején elérhetők voltak: sovány húsok, hal, zöldségek, gyümölcsök, diófélék és magvak. Ez azt jelenti, hogy a gabonafélék, a hüvelyesek, a tejtermékek, a cukor, a só, a burgonya és a feldolgozott élelmiszerek tiltólistára kerülnek.

FOGYJ EGYSZERŰEN PALEO DIÉTÁVAL, KŐKORSZAKI MÓDRA! >>>

Pozitívum, hogy ilyenkor kikerüljük a feldolgozott élelmiszereket, amik valóban komoly károkat okozhatnak a szervezetünkben, de a szakértők szerint túl sok a felesleges korlátozás, mert a hüvelyesek és a burgonya például gond nélkül beépíthető lenne bármelyik diétás étrendbe. Mivel túl szigorú, könnyen okozhat kudarcélményt, rázásul, előfordulhat, hogy az éhségérzetet, nagy mennyiségű magas energiatartalmú étellel próbáljuk kordában tartani, ami visszavetheti a fogyást.

Whole30 diéta

A Whole30 diéta a paleo étrend egy szigorított változata, mely egy 30 napos kúrát jelent. Itt már a természetes cukor sem megengedett.

A dietetikusok véleménye itt is hasonló, mint a paleo diétánál. Túl szigorúnak és értelmetlennek tartják, mivel a hüvelyesek kiváló minőségű tápanyagokat tartalmaznak és a természetes cukrokat sem tartják károsnak. Az étrendet legfeljebb csak azoknak ajánlják, akiknek egészségügyi okokból gondjuk van a szénhidrát feldolgozásával és be szeretnék állítani a vércukorszintjüket.

ÍME 2019 LEGMENŐBB FOGYÓKÚRÁJA: A MEDITERRÁN DIÉTA - MINTAÉTRENDDEL  >>>
Tisztítókúrák

A kizárólag gyümölcs és zöldséglevekből álló kúrák nagyon egészségesnek hangzanak és trendik mostanában. Ennek rövid távú, néhány napos változata valóban jót tehet a szervezetnek, méregtelenít, pihenteti a bélrendszert. De hosszú távon tápanyaghiányt okozhat a szervezetben. Fogyáshoz pedig egyáltalán nem ajánlják, mivel nem fent tartható és csak súlyingadozáshoz vezet. A dietetikusok szerint az egyik legrosszabb választás azoknak, akik a súlyuk miatt kezdenek diétába.

Súlyfigyelő diéta

A súlyfigyelés nem korlátoz semmilyen élelmiszert, egy pontrendszer szerint működik. Mindennek megvan a maga értéke és naponta nem szabad meghaladni egy adott pontszámot. Tehát lényegében kalóriacsökkenéssel következhet be a fogyás. A szakértők szerint a rendszert nehéz pontosan követni, így könnyű bűnbeesni, akár akaratunkon kívül is, ez pedig erősen hátráltathatja az eredményt. A másik pedig, hogy könnyen tápanyag hiányhoz vezethet, korlátoz, de nem segíti elő az egészségesebb életet.

DIÉTAMUSTRA: MELYIK A LEGJOBB FOGYÓKÚRA? MUTATJUK! >>> 

Ezek is érdekelhetnek

Friss