Keress receptre vagy hozzávalóra

Részletes kereső

Ki ne dobd! 7+9 tipp a zacc és a teafilter újrahasznosításához!

default user icon
MME
Egy tavalyi felmérés szerint a magyar felnőtt lakosság 70 százaléka rendszeres kávéfogyasztó, és az egy főre eső éves kávéfogyasztás kb. 2,6 kg. A zacc általában a kommu­nális szemétben landol, legfeljebb a környezettudatos kerttulajdonosok viszik el a komposztálóig, pedig sokféle célra lehetne hasznosítani.
kávézacc a jolly joker

1. A reggeli kávézás után a zaccot összekeverheted egy kevés kókuszolajjal és barna cukorral. A kíméletes arcradírtól érezhetően selymesebb lesz a bőröd.

2. Van egy cserépkályhád vagy kandallód, de utálod takarítani? Nem fog porzani a hamu, ha nedves kávézaccot szórsz rá, ami a füstszagot is elveszi.

3. Szerezz örömet a növényeidnek! Az azálea, a rododendron, a kamélia, a hortenzia és sok örökzöld is szereti a kávézaccot, mert enyhén savanyítja a talajt. Ráadásul kíméli a pénztárcádat, mert kevesebb speciális virágföldet kell vásárolnod.

4. A kávézacc a hűtőben is hatásos: semlegesíti a szagokat.

5. Természetes színezőanyagot szolgáltat, ha felöntöd forró vízzel. Szépiabarnára festi a belehelyezett textilt vagy papírt.

6. A kávézacc elveszi a macskák kedvét, hogy a kertbe járjanak pisilni. Szárított narancshéjdarabkákkal összekeverve szórd a veszélyeztetett helyekre! Önmagában a növények töve köré kiszórva hangyák és csigák ellen is kipróbálhatod.

7. Vetés előtt az apró magvakat, pl. a sárgarépát keverd össze megszáradt kávézaccal: könnyebb lesz egyenletesen kiszórni őket, és a csírázásukat is serkenti.

ÍGY HASZNOSÍTSD ÚJRA A MŰANYAG FLAKONOKAT! >>> 
tea SZEMRE, CSÍPÉSRE, SZŐNYEGTISZTÍTÁSRA

Nyilván nem a kertedben vagy teraszodon termeled meg a kávét vagy fekete teát. Lehetőleg méltányos kereskedelemből származó fair trade termékeket vásárolj, és gondolj arra, milyen hosszú utat tettek meg hazánkig. Szentelj nekik figyelmet a felhasználásuk után is, mert többre képesek, mint hogy csupán elkészítsd belőlük a kedvenc forró italaidat.

1. Fáradt szemre és enyhén duzzadt szemhéjra jótékonyan hat a lehűtött teafilter. A borogatás ismét csillogóvá teszi a tekintetet és a fekete teában található tanninnak köszönhetően csökkenti a duzzanatot.

2. A tannin rovarcsípés és kisebb égési sérülések esetén is segít. Megégetted az ujjadat főzéskor vagy megcsípett egy szúnyog? Tegyél rá hideg teafilteres borogatást, csökkenti a bőrpírt, enyhíti a viszketést. Nagyobb felületet érintő enyhe (!) napégés vagy égési sérülés esetén enyhülést ad a használt teafilterekből készített fürdő.

3. A leforrázott szálas teát megszárítva a macskaalomra szórhatod: közömbösíti a cicavécé szagát.

4. Kevésbé érezhető a lakásban a kutya- és macskaszag, ha megszáradt tealeveleket szórsz házi kedvenceid kosarába, párnájára vagy más kedvelt pihenőhelyére. Egyes kutyák szívesen hemperegnek gunpowder teában (Bizonyos zöld teák minden egyes levelét kis golyóvá sodorják, így emlékeztetnek a puskaporra – angolul gunpowder), amely szagtalanítja és fényessé teszi a bundájukat.

5. Kávézaccal felfrissítheted a felfújható vagy a jógamatracot. Délkelet-Ázsiában a helyiek régóta teás vízben tisztítják a fekvőgyékényeket. Ez a módszer a mindennapi használati tárgyak kíméletes szagmentesítésére is alkalmas, mert a tea dezodoráló hatású.

6. Ugyanez vonatkozik a szőnyegek felfrissítésére is. Teázás után szórd be a szőnyeget kifőzött tealevelekkel, hagyd teljesen megszáradni, majd porszívózd fel. Száradás közben a tea magába szívja a szennyeződéseket és szagtalanít. A megszáradt teafiltereket természetes porszívó-illatosítóként is használhatod.

7. A használt zöld tea ugyanúgy szagtalanítja a hűtőt, mint a kávézacc.

8. Konyhai munka után jól dörzsöld át a kezedet nedves zöldtea-filterrel, ez segít semlegesíteni a fokhagyma-, hagyma- és halszagot.

9. Szobanövények átültetésekor tegyél a cserép aljára néhány kifőzött teafiltert. A virágföld így tovább megőrzi a nedvességet. Főleg a zöld tea gazdag nitrogénben, amely nélkülözhetetlen a növények fejlődéséhez. A rózsabokrok körül szétszórt használt szálas vagy filteres teától nyár derekán új erőre kapnak a rózsabokrok. Tegyél kifőzött teafiltereket az öntözővízbe, és megvédheted növényeidet a levéltetűtől, kártevőktől és gombás fertőzésektől. 

NE ÖNTSD KI! 3+1 SZUPER TIPP A FŐZŐVÍZ ÚJRAHASZNOSÍTÁSÁHOZ >>> 
7 POFONEGYSZERŰ ÖTLET, MIT KEZDJ EGY PARAFADUGÓVAL - ZSENIÁLIS VIDEÓ! >>> 

 

Ezek is érdekelhetnek

Friss